Atrakcje Turystyczne

Karpacz jest nie tylko wymarzonym miejscem do uprawiania sportów zimowych. To miasto, które tęti życiem przez okrągły rok. Naszych gości zachęcamy do zwiedzenia wielu atrakcji, pośród których znajdą Państwo m.inn. perłę XII-wiecznej drewnianej architektury skandynawskiej - Kościółek WANG, czy też MIejskie Muzeum Zabawek atrakcyjne nie tylko dla dzieci. W jego zbiorach znajduje się ponad 2 tys eksponatów ofiarowanych głównie przez Henryka Tomaszewskiego - twórcę słynnej Pantomimy Wrocławskiej, zachwycających swą różnorodnością i przenoszących zwiedzających we wspaniały, zaczarowany świat baśni i legend.

Karpacz to miasto nieodzownie kojarzące się z aktywnością sportową. Z historią rozwoju sportu i turystyki w Karkonoszach można zapoznać się podczas wizyty w Muzeum Sportu i Turystyki.

Szukając ochłody w letnie, upalne dni warto udać się do dzikiego Wodospadu zlokalizowanego niedaleko dolnej stacji wyciągu na Kopę. Zwollennikom mocniejszych wrażeń polecamy zjazd najdłuższym w Polsce torem saneczkowym lub alpejskim torem bobslejowym. Warto również przenieść się w czasie i zakosztować w atmosferze Dzikiego Zachodu. Westernowe Miasteczko "Pod Kozią Skałą" stanowi doskonałą alternatywę do tradycyjnych restauracji i pubów zlokalizowanych w innych częściach miasta.

Karpacz, to także kilkanaście stoków narciarskich z wyciągami, sztucznym dośnieżaniem i wypożyczalniami sprzętów narciarskich. Lodowiska, trasa biegowa położona w Karpaczu Górnym czy też skocznia narciarska "Orlinek", na której organizowane są krajowe i międzynarodowe zawody, a mistrzowskie skoki oddawał Adam Małysz- to tylko niektóre z atrakcji zimowych miasta. Wraz z nadejściem cieplejszych dni warto podziwiać górskie widoki podczas wycieczki rowerowej jedną z wielu atrakcyjnych tras, czy też skorzystać z dostępnych kortów tenisowych i basenów pływackich.